ADRA Dárek

Jak to funguje?

Co získám zakoupením vybraného dárku?

Nákupem na webových stránkách ADRA Dárekpodpořítehumanitární projekty organizace ADRA. Vybrat si můžete konkrétní položku oblasti zdraví, vzdělávání, obživy a humanitární pomoci Získáte dobrý pocit z pomoci a, pokud si budete přát, obdržíte od nás i dárcovský certifikát, který můžete někomu věnovat. Certifikát je krásným netradičním dárkem k narozeninám či Vánocům.

Dárky s označenírozšířená realita lze navíc zobrazit v naší aplikaci ADRA Dárek pomocí tzv. rozšířené reality (AR) či ve 3D na každém chytrém telefonu či tabletu. 

Více o tom, jak aplikace funguje, se dozvíte ve videu vpravo.

Jak si zobrazit předmět v aplikaci ADRA Dárek?

Stáhněte si aplikaci ADRA Dárek do vašeho mobilního zařízení či tabletu. Naskenujte QR kód, který obsahují všechny certifikáty s kartami dárků označených Rozšířená realita (AR). Předmět se vám zobrazí ve skutečné velikosti tam, kam ho umístíte. Můžete se s ním vyfotit a snímek sdílet na sociálních sítích pod hashtagem #davamADRAdarek. Pokud váš telefon nepodporuje funkce AR, můžete si předměty prohlédnout ve 3D, umístit na vaše fotografie jako nálepku a vytvořit tak ojedinělé selfie. Více informací o aplikaci najdete ZDE   

Co je dárcovský certifikát?

Při nákupu si můžete objednat dárcovský certifikát, a to buď v elektronické nebo tištěné podobě. Každý certifikát obsahuje prostor pro věnování. V případě elektronického certifikátu obdržíte dokument ve formátu .pdf, kde bude možnost věnování doplnit. Tištěný certifikát vám zašleme bez vyplněného věnování, abyste si mohli věnování napsat sami. Před Vánoci certifikáty zdobíme mašličkou a zvonečkem, abyste jej mohli Vašim blízkým darovat přímo pod stromeček. Certifikáty rozesíláme vždy do tří pracovních dnů od připsání platby na náš účet. 

Elektronický certifikát není určený k domácímu tisku, je určen pro zobrazení na telefonu nebo počítači. 

Mohu certifikát někomu věnovat?

Ano. Každý certifikát obsahuje prostor pro věnování. V případě elektronického certifikátu obdržíte dokument ve formátu .pdf, kde bude možnost věnování doplnit. Tištěný certifikát vám zašleme bez vyplněného věnování, abyste si mohli věnování napsat sami. 

K certifikátům můžete své babičce, mamince, dceři nebo tchánovi poslat také osobní dopis, který obdarovanému vysvětlí, jak ADRA Dárek funguje. Pro inspiraci jsme Vám zde dopisy připravili.

Kolik stojí poštovné?

Poštovné a balné činí 45 korun, které se vám přičtou k objednávce. O Vánocích certifikáty zdobíme zvonečkem a ozdobnou stužkou, abyste je mohli svým blízkým dát rovnou pod stromeček. Certifikáty odesíláme vždy do tří pracovních dnů od připsání platby na náš účet prostřednictvím České pošty. 

Do kdy si certifikát můžu objednat, abyste mi ho doručili tištěný do Vánoc?

Pokud chcete certifikát věnovat někomu pod stromeček, raději s objednáním neotálejte. Objednávky, které budou zaplaceny  do 17.12. (tj. platbu budeme mít 17.12. připsanou na účtě), odešleme nejpozději tři dny před Štědrým dnem, ale nemůžeme ručit za včasné doručení Českou poštou. Od 18.12. odesíláme certifikáty, které byly objednané v tištěné podobě, z tohoto důvodu raději pouze elektronicky. V případě, že budete objednávku dělat v týdnu od 14.12., doporučujeme platbu kartou pro rychlý převod peněz a možnost rychlého odeslání certifikátu. 

Jak je s penězi za ADRA Dárky naloženo?

Předměty z eshopu ADRA Dárek prezentují to, co skutečně v projektech, které realizujeme, nakupujeme či zařizujeme. Finanční prostředky, které díky ADRA Dárku získáme, jsou vždy použity na přímou pomoc lidem zasaženým humanitární krizí v důsledku přírodních katastrof či válečných konfliktů. Z ADRA Dárku nejsou hrazeny organizační ani provozní náklady organizace, ty pokrýváme z jiných zdrojů. Můžete si tedy být jisti, že váš dar míří přímo a ze 100 % k příjemcům pomoci. Prostředky využíváme co možná nejúčelněji a nejefektivněji. Veškeré informace o našem hospodaření i konkrétních projektech najdete na www.adra.cz. 

Mám nějakou zpětnou vazbu o využití peněz za dárky?

Ano, informace o našich projektech uveřejňujeme na našich webových stránkách www.adra.cz a také ve výročních zprávách, které jsou ke stažení zde. Kromě toho uveřejňujeme aktuální informace z místa projektů také na našich sociálních sítích. 

Co je potvrzení o daru a kdy mi ho zašlete?

Potvrzení o daru slouží k tomu, abyste si své dary mohli odečíst od základu daně. Přikládá se k daňovému přiznání, které se odevzdává v prvním kvartále nového kalendářního roku. Abyste vše s přehledem stihli, potvrzení vždy rozesíláme v průběhu ledna pro všechny dary z minulého kalendářního roku. Přehled o všech darech, které jste nám v daném roce poskytli, tak máte na jednom místě.  Více informací najdete na našich webových stránkách. 

Co mám dělat, když nastane nějaký problém?

V takovém případě nás prosím kontaktujte na telefonním čísle +420 702 270 873 nebo na e-mailu adradarek@adra.cz.