ADRA Dárek

Jak to funguje

Jak ADRA Dárky pomáhají?

Nákupem na webových stránkách ADRA Dárek podpoříte humanitární projekty organizace ADRA, které pomáhají lidem v nouzi. Vybrat si můžete konkrétní položku z oblasti zdraví, vzdělávání, obživy a humanitární pomoci Získáte dobrý pocit z pomoci a obdržíte od nás i dárcovský certifikát, který můžete někomu věnovat. Certifikát je krásným netradičním dárkem k narozeninám či Vánocům.

Dárky s označenírozšířená realita lze navíc zobrazit v aplikaci ADRA Dárek pomocí tzv. rozšířené reality (AR) či ve 3D na chytrém telefonu či tabletu. 

Co je dárcovský certifikát?

Při nákupu si můžete objednat dárcovský certifikát, a to buď v elektronické nebo tištěné podobě. Každý certifikát obsahuje prostor pro věnování. V případě elektronického certifikátu obdržíte dokument ve formátu .pdf, kde bude možnost věnování doplnit. Tištěný certifikát vám zašleme bez vyplněného věnování, abyste si mohli věnování napsat sami. Certifikát posíláme i s krásnou obálkou, do které je můžete obdarovanému vložit. Certifikát odesíláme vždy do tří pracovních dnů od připsání platby na náš účet. 

Kolik certifikátů dostanu, když si zakoupím tři předměty?

Když si zakoupíte tři dárkové předměty a zadáte zaslání poštou, obdržíte tři dárcovské certifikáty. Každý s jednou kartou uvnitř.

Pokud si zakoupíte tři předměty a zadáte zaslání elektronicky, obdržíte od každého předmětu jeden elektronický certifikát. Ten si můžete doma vytisknout. Pokud ale chcete certifikát někomu věnovat jako dárek, doporučujeme zakoupení tištěných certifikátů, protože krásně vypadají a obdarované jistě potěší.

Mohu certifikát někomu věnovat?

Ano. Každý certifikát obsahuje prostor pro věnování. V případě elektronického certifikátu obdržíte dokument ve formátu editovatelného .pdf, kde bude možnost věnování doplnit. Tištěný certifikát vám zašleme bez vyplněného věnování, abyste si mohli věnování napsat sami.

Kolik stojí poštovné?

Při doručení prostřednictvím Zásilkovny je poštovné a balné zdarma. Při doručení na adresu Českou poštou činí 70 Kč, které se vám přičtou automaticky k objednávce. Tištěné certifikáty odesíláme do tří pracovních dnů od připsání platby na náš účet.

Jak je s penězi za ADRA Dárky naloženo?

Předměty z eshopu ADRA Dárek prezentují to, co skutečně v projektech, které realizujeme, nakupujeme či zařizujemeFinanční prostředky, které díky ADRA Dárku získáme, jsou vždy použity na přímou pomoc lidem zasaženým humanitární krizí v důsledku přírodních katastrof či válečných konfliktů. Z ADRA Dárku nejsou hrazeny organizační ani provozní náklady organizace, ty pokrýváme z jiných zdrojů. Můžete si tedy být jisti, že váš dar míří přímo a ze 100 % příjemcům pomoci. Prostředky využíváme co možná nejúčelněji a nejefektivněji. Veškeré informace o našem hospodaření i konkrétních projektech najdete na www.adra.cz. 

Mám nějakou zpětnou vazbu o využití peněz za dárky?

Ano, informace o našich projektech uveřejňujeme na našich webových stránkách www.adra.cz a také ve výročních zprávách, které jsou ke stažení zde. Kromě toho uveřejňujeme aktuální informace z místa projektů také na našich sociálních sítích. 

Pro aktuální informace z míst našich zahraničních i domácích projektů se můžete přihlásit k odběru ADRA newsletteru zde.

Co je potvrzení o daru a kdy mi ho zašlete?

Potvrzení o daru slouží k tomu, abyste si své dary na dobročinné účely mohli odečíst od základu daně. Přikládá se k daňovému přiznání, které se odevzdává v prvním kvartále nového kalendářního roku. Osoby samostatně výdělečně činné (OSVČ) či zaměstnanci, kteří si daňové přiznání podávají sami, uplatní odpočet z daní přímo ve svém přiznání. Zaměstnanci, jimž přiznání zpracovává zaměstnavatel, odevzdávají potvrzení o daru své mzdové účtárně, a to nejpozději do poloviny února.

Pro získání potvrzení o daru můžete využít náš portál Moje ADRA. Potvrzení o daru si zde můžete stáhnout kdykoli potřebujete a zároveň si můžete i sami upravovat vaše údaje, například při změně adresy. V případě problémů se obraťte na email potvrzeni@adra.cz.

Jak si zobrazit předmět v aplikaci ADRA Dárek?

Stáhněte si aplikaci ADRA Dárek do vašeho mobilního zařízení či tabletu. Naskenujte QR kód, který obsahují všechny certifikáty s kartami dárků označených Rozšířená realita (AR). Předmět se vám zobrazí ve skutečné velikosti tam, kam ho umístíte, například v prostoru vašeho obývákuMůžete se s ním vyfotit a snímek sdílet na sociálních sítích pod hashtagem #davamADRAdarekPokud váš telefon nepodporuje funkce AR, můžete si předměty prohlédnout ve 3D, umístit jejich vizualizaci na vaše fotografie jako nálepku a vytvořit tak ojedinělé selfie. 

Více informací o aplikaci najdete ZDE   

Chcete se nás na něco zeptat?

V takovém případě nás prosím kontaktujte na telefonním čísle +420 739 345 664  nebo na e-mailu adradarek@adra.cz.